Audycja
«1992-02-04»
Muzyczna Poczta UKF
Komentarz

Począwszy od tej audycji, przez kilka następnych tygodni Tomek prezentował mało znane nagrania Barclay James Harvest wydane na składance "The Harvest Years" z 1991 r.

Audycja dzięki

Grzegorz Fik - data
Grzegorz Fik - komentarz
Vampirek - komentarz - treści komentarzy
Grzegorz Fik - opis
AkoBe - opis - uzupełnienia
Maciej Skulski - pochodzenie

Opis

1. Pendragon - And We'll Go Hunting Deer
2. Rare Bird - Sympathy
3. Pink Floyd - When The Tigers Broke Free
4. Komentarz Tomasza

Pink Floyd - "When The Tigers Broke Free" - "Gdy tygrysy przedarły się". Utwór z filmu "The Wall", odtworzyliśmy go z singla, bo niestety na żadnej płycie kompaktowej go jak na razie nie ma, tak więc, przepraszam za ewentualne trzaski. A wcześniej zespół Rare Bird i bardzo stare nagranie z '69 roku - "Sympathy", na szczęście w Japonii płyta kompaktowa z tym utworem się ukazała. Teraz zespół Barclay James Harvest - cieszę się, że ta grupa zaczyna się Państwu podobać. W każdym razie no może nawet nie teraz, zaczęła się już podobać dawno temu, a teraz mam dowody na to, bo kilka listów i kilka telefonów dotyczyło albumu "The Harvest Years". Napisałem w "Tylko Rock", że jest tam wiele niepublikowanych utworów, utworów pochodzących z wczesnych singli zespołu i głównie o te właśnie utwory Państwo mnie prosili. Pomyślałem więc, że dzisiaj, za tydzień, może za dwa tygodnie wszystkie te nagrania w kilku odcinkach Państwu przedstawię i dzisiaj pierwsza porcja. Składać się ona będzie dokładnie z pięciu utworów, przy czym pierwsze dwa, to pierwszy singiel grupy Barclay James Harvest, zawierający nagrania - "Early Morning" - "Wczesny poranek" oraz "Mr. Sunshine" - "Pan słońce", a później trzy utwory, które dopiero teraz zostały wydane, ale pochodzą z tamtych lat - "Pools Of Blue", czyli jak gdyby "Kałuże smutku", "I Can't Go On Without You" - "Nie mogę bez Ciebie dalej żyć" i "Eden Unobtainable", czyli "Raj nie do uzyskania". Te wszystkie utwory grupy Barclay James Harvest będą trwać prawie czternaście minut. Tak więc słuchamy.


5. Barclay James Harvest - Early Morning
6. Barclay James Harvest - Mr. Sunshine
7. Barclay James Harvest - Pools Of Blue
8. Barclay James Harvest - I Can't Go On Without You
9. Barclay James Harvest - Eden Unobtainable
10. Procol Harum - Conquistador
11. Procol Harum - Whaling Stories (live)


Utwory z audycji znajdziesz na płytach:

Barclay James Harvest - The Harvest Years (CD1) (1991)

Pink Floyd - Echoes - The Best Of? (2001)

Procol Harum - A Whiter Shade of Pale (1967)

Procol Harum - Procol Harum Live (1972)

Procol Harum - The Long Goodbye - Symphonic Music Of Procol Harum (1995)

Rare Bird - Rare Bird (1969)Komentarze/recenzje

Do koncertów PROCOL HARUM w Polsce zostało kilka tygodni - Tomek przekazywał słuchaczom informacje, gdzie można jeszcze dostać bilety.

Autor: Grzegorz Fik