Dzień zaduszny
«1990-11-02»
Czas Na Rock

Komentarz

Dzień Zaduszny

Audycja dzięki

Grzegorz Fik - data
Grzegorz Fik - komentarz
Sylwia - opis
Grzegorz Fik - opis - uzupełnienie
Krzysiek B. - opis - uzupełnienie

Opis

1. Mike Oldfield - Five Miles Out
2. Midge Ure - Just For You
3. Greg Lake - C'est la vie
4. Cockney Rebel - Sebastian
5. Marc Bolan
6. T. Rex - Cosmic Dancer
7. U.F.O. - Belladonna
8. Strawbs - Deadly Nightshade
9. Marillion - ???
10. John Lennon - ???
11. Joy Division - ???
12. The Doors - End Of The Night


Utwory z audycji znajdziesz na płytach:

Strawbs - Deadlines (1978)

The Doors - The Doors (1967)

U.F.O. - No Heavy Petting (1976)Komentarze/recenzje

Katastrofa lotnicza w której Tomek uczestniczył miała miejsce dokładnie 2 listopada 1988. Wtedy to AN-24, którym leciał, rozbił się pod Łańcutem. Zginęła faktycznie jedna osoba (pani Szwed ? - ale to nie istotne dla nas). Tomek był o ile pamiętam jedynym, który usiłował pomóc jej się wydostac z wraku tuż przed wybuchem paliwa.

Autor: Jaśko Marcin

Płytę "Answers To Nothing" Tomek słuchał dokładnie dwa lata wcześniej (2.11.1988) w samolocie lecącym z Warszawy do Rzeszowa i jak powiedział: "to mógł być ostatni utwór, którego słuchałem" (samolot uległ katastrofie, zginęła jedna osoba).

Autor: Grzegorz Fik

Z tejże "zaduszkowej" audycji, poza słynną katastrofą lotniczą, szczególnie wryła mi się w pamięć prezentacja dwóch utworów traktujących o zabójczych roślinkach i zarazem niemniej zabójczych kobietach. Chodzi oczywiście o "Deadly Nightshade" grupy The Strawbs (wówczas to po raz pierwszy usłyszałem tekst - lub fragment tekstu - do tego przepięknego utworu) oraz "Belladonnę" formacji UFO. Podkreślić należy, że podczas programu Tomasz wspominał nie tylko artystów zmarłych (Marc Bolan), ale także i takich, którzy jego zdaniem zostali zapomniani (The Strawbs).

Autor: Krzysiek B.