30.10.2002

Dokładnie trzy lata temu (30.10.1999) słuchaliśmy Tomasza w jednej z Jego niezapomnianych audycji - audycji w noc przed Zaduszkami. Tomasz zawsze pamiętał w tym okresie o tych, którzy odeszli. My dziś szczególnie pamiętajmy o Nim. Zapalmy tym razem dla Niego "Świecę na wietrze".
Kilka miesięcy dostałem od Antonny'ego płytę White Door - pod jednym warunkiem: "w dniu Pierwszego Listopada kupujesz lampion za 10 zł. i odpalasz go z myślą o Tomaszu Beksińskim...". Dzięki Antonny, Dzięki Tomaszu i Dzięki Wam wszystkim, dzięki którym to miejsce pamięci istnieje.


 

29.10.2002

W sobotę 26.10 TCM nadała między innymi trzy filmy "Duch", "Nawiedzony dom", "Dzieci przeklętych". W niedzielę ta sama stacja nadała "Zagadkę nieśmiertelności" oraz film Romana Polańskiego "Nieustraszeni zabójcy wampirów". W czwartek natomiast w Ale Kino! pojawią się dwa Hammer Horrory "Frankenstein stworzył kobietę" i "Frankenstein musi zginąć".
Sekwencja tych filmów (powtarzająca się od jakiegoś czasu w TCM - ostatnio w drugiej połowie września) niesamowicie przypomina jedną z audycji Tomasza - nazwana ona została "Nocą Horrorów", a pojawiła się dnia 13.11.1999 (była to druga tego typu noc).
Dlatego dziś powrócimy do niej, w końcu "Te stare filmy to naprawdę mają niesamowitą magię".


 

25.10.2002

Dziś znowu wracamy do okresu, kiedy Tomasz prowadził audycje w II Programie Polskiego Radia. Fragment audycji z roku 1990 poświęcony holenderskiej grupie Xymox, a dokładnie ich płycie "Twist of Shadows" z roku 1989.
Audycja przysłana przez Radka Wrońskiego.
Nie jest znana niestety dokładna data audycji - więc jak zwykle apel o pomoc w tej kwestii.


 

19.10.2002

Nie macie wrażenia, że samą zapowiedzią grupy The Church spowodowaliśmy, że Ciepła jesień wróciła (przynajmniej chwilowo)?
Dziś obiecany The Church w audycji z dnia 29.06.1996 - przegląd wielu utworów, wielu płyt no i ten ciepły jesienny klimat.
Oprócz tego kolejny z cykli "Living in the Past" poświęcony grupie Earth & Fire. Utwory z dwóch płyt tego zespołu "Song of Marching Children" (1971) i "Atlantis" (1973). Audycja z 14.10.1995.
I znowu to wszystko dzięki Marcinowi Jaśko, który mam nadzieję będzie z nami w dalszym ciągu współtworzył ten serwis mimo ostatnich dramatycznych zmian.
Dzięki Marcinie.


 

18.10.2002

Dziś absolutna rewelacja (jeszcze nie The Church). Dzięki Radkowi Wrońskiemu przenosimy się aż do lat osiemdziesiątych. Audycja Klub Płytowy w programie II Polskiego Radia. Audycja poświęcona płycie Marc'a Almond'a "Mother Fist and her Five Daughters".
 

16.10.2002

Zimną mamy tego roku jesień. Postarajmy się to zmienić...
Już niedługo pomoże nam w tym zespół The Church. Tak obiecuje Marcin Jaśko.
Z Marcinem jest jak ze starym strychem - nigdy nie wiadomo co się jeszcze w nim cudownego znajdzie. Wielkie Dzięki.

Natomiast dzisiaj trzy kolejne fragmenty audycji. Pamiętacie, kilka tygodni temu audycja oparta na opowiadaniach Edgar'a Allan'a Poe spowodowała, że audycja z 25.09.1999 została odsunięta do poczekalni. Dziś przyszedł na nią czas.
Pozostałe dwa fragmenty to cykle "Living in the Past". Pierwszy poświęcony amerykańskiej grupie rockowej Styx - fragment audycji z 07.10.1995. Drugi natomiast poświęcony...
...poświęcony jest legendarnej brytyjskiej grupie rockowej Gnidrolog, a dokładnie jednej z płyt tej formacji "Lady Lake" wydanej w 1972 roku - fragment audycji końca roku 1995 (30.12.1995).
Myślę, że grupa Styx, której muzykę Tomasz określił jako: "artrockowa liryka idealnie połączona z hardrockową ekspresją, słowem amerykański progressive rock przyrządzony nad wyraz gustownie jak na zjadaczy BigMacków" oraz grupa braci Goldring powinna już dziś wlać w nas sporo ciepła.  


 

12.10.2002

No cóż mogę powiedzieć - wszystko widać...
Osobiście jestem pod dużym wrażeniem...
 
A tak poza tym jak zauważyliście (być może) zniknęło kilka fragmentów audycji. Głównie dotyczy to audycji nie opisanych we wcześniejszej wersji serwisu. Osoby, które koniecznie chciałyby się do nich dostać proszę o kontakt.
Jest to sytuacja oczywiście chwilowa i w zaniedługim czasie wszystkie one powrócą...
 
Ponadto pojawiły się (zgodnie z obietnicą) dwie kolejne części (trzecia i czwarta) cyklu "Living in the Past" poświęcone Manfred'owi Mann'owi. Pochodzą one z audycji odpowiednio z 28.01.1995 i 04.02.1995. Do kompletu brakuje tylko części pierwszej...
 
Gdyby w serwisie pojawiły się jakiekolwiek problemy bardzo proszę o kontakt


 

05.10.2002

Słuchając "By This River" Brian'a Eno zastanawiam się czy człowiek stworzył kiedykolwiek coś piękniejszego...
Zgodnie z obietnicą prezentujemy więc dwa kolejne fragmenty audycji - cykl "Living in the Past".
Pierwszy z nich z 27.08.1994 poświęcony Manfred Mann's Earth Band. Jest to druga część tego cyklu poświęconego Manfred'owi Mann'owi - jeśli ktoś ma pierwszą to wiadomo...
Drugi z nich z 04.11.1995 poświęcony Brian'owi Eno. Wszystko to dzięki Marcinowi Jaśko, który jak już wiecie zasyła nam nagrane przez siebie cykle "Living in the Past".
Wkrótce dwie kolejne części (trzecia i czwarta) poświęcone Manfred'owi Mann'owi.
Jeszcze raz dzięki Marcinie.
Dzięki Ci Tomaszu za te chwile...
 
Dziś również uzupełnienie opisów do Nocy Valpurgii i audycji opartej na opowiadaniach Edgar'a Allan'a Poe. Dzięki komu? Dzięki Marcinowi Jaśko. Bez komentarza.
Dnia 03.10.2002, czwartek odwiedziło nas 77 osób.


 

01.10.2002

Dziś (a własciciwie wczoraj) prezentujemy fragmenty audycji z 14.05.1994 i 04.06.1994. Tak starych audycji jeszcze u nas nie było. A to wszystko dzięki Marcinowi Jaśko, który zasyła nam nagrane przez siebie cykle "Living in the Past".
Czy wiecie, że Marcin jest osobą, której Tomasz osobiście nagrał płytę "Windows" grupy White Door (z analoga)?...
Tym razem obie części "Living in the Past" dotyczą amerykańskiego zespołu Blue Öyster Cult.
Już wkrótce Manfred Mann's Earth Band i Brian Eno. Może jeszcze w tym tygodniu...
Dzięki Marcinie.


 

24.09.2002

No i wracamy jeszcze o dwa tygodnie wstecz. Dzięki Sebastianowi Ciesielskiemu i pogodzie, która ostatnio nastała przeniesiemy się...
"na cmentarz, kiedy robi się ciemno i zimno, kiedy na ziemie schodzi mgła, kiedy czujesz się stary, kiedy nie ma już o czym mówić, wtedy uwierzysz, że szkielety potrafią chodzić..."
Jest 29.04.1995, dzień przed nocą Valpurgii.
"...Lecz po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..."


 

21.09.2002

Zamierzałem dziś przedstawić audycję z 25.09.1999. Ale wydarzenia wczorajszego dnia spowodowały, że zmieniłem zdanie.
Pamiętacie audycję opartą na opowiadaniach "Czarny Kot" i "Berenice" Edgar'a Allan'a Poe? Wracamy do niej dzięki Sebastianowi Ciesielskiemu, który przesłał nam ją wczoraj w całości - poprzednio był tylko obszerny fragment.
Tak jak już mówiłem, przy okazji jej poprzedniej prezentacji, słowa komentarza mogłyby tylko zniszczyć atmosferę powstającą podczas jej słuchania...
Powiem może tylko jedno - jest to jedna z najpiękniejszych, najbardziej klimatycznych audycji Tomasza jaką słyszałem, porównywalna do tej opisywanej w moich wspomnieniach.
Zapraszam Was gorąco.
 
I jeszcze kilka informacji.
W związku z tym, że są osoby, które nie mają stałego dostępu do internetu i, dla których dostęp do audycji prezentowanych na naszych stronach jest bardzo utrudniony proponuje rozwiązać rzecz następująco. Każdy, kto nadeśle audycje jeszcze nie prezentowaną na naszych łamach, lub np. wyśle dokładny opis jednej z prezentowanych na naszych stronach audycji, może dostać komplet płyt CD z posiadanymi przez nas audycjami Tomasza w postaci plików mp3, pod warunkiem, że skopiuje je wszystkie i prześle następnej osobie. Wiem, że wszelkie formy "łańcuszków" w wielu z nas mogą wywoływać swoiste uczycie odrazy (tak jest również ze mną). Jest to jednakże chyba jedyne, sensowne rozwiązanie - nie jestem bowiem w stanie kopiować i wysyłać tak dużej liczby płyt. Osoby zainteresowane bardzo proszę o kontakt.
No jeszcze jedna informacja, w czwartek kolejny rekord odwiedzin - 49 osób.
Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób wspierają powstawanie tego serwisu Serdeczne Dzięki. Dzięki również za wspaniałe słowa pozostawiane w Księdze Gości.
Wiem, że niektórzy z nas nie mogą się doczekać zmiany wystroju strony - jeszcze trochę - ja też czekam z niecierpliwością.


 

14.09.2002

Wracamy do audycji już prezentowanej. Robimy to dla tych z Was, którzy w jakikolwiek sposób nie mogli jej ściągnąć ostanim razem. Tym razem audycja z 10.04.1999 jest podzielona na fragmenty i opatrzona szczegółowym opisem.
Osoby, które martwią się niedostępnością plików z audycjami Tomasza na http://bbs.micha.waw.pl/ informujemy, że sytuacja jest chwilowa (informacja otrzymana od autora strony).


 

14.09.2002

Jesień się zbliża, czujecie to? W związku z tym dziś przepiękna jesienna audycja - mimo iż według zapowiedzi miała być gotycka. To było 3 lata temu - 11.09.1999...
Pozdrawiamy Was wszystkich w promieniach zachodzącego słońca, w aurze muzyki The Moody Blues i Deine Lakaien...


 

03.09.2002

Z największą przyjemnością chcielibyśmy powiadomić Was o tym, że czas zamieniania audycji się skończył.
Od dziś już żadna audycja pojawiająca się na naszych stronach nie będzie usuwana.
I jeszcze jedna nowina - przygotowujemy się powoli do zmiany wyglądu naszej strony. Prace trwają...
 
Serdecznie pozdrawiamy i przypominamy, że czekamy na wszystkie audycje Tomasza, które znajdują się w Waszych zbiorach, lub zbiorach Waszych znajomych - szczegóły w informacjach o stronie.


 

31.08.2002

Ostatni dzień wakacji? No pewnie nie dla wszystkich...
Audycję z 10.04.1999 zastępujemy obszernymi fragmentami audycji z początku maja 1999 (07.05.1999).
Do każdej audycji przedstawianej na naszych stronach, a usuniętej w wyniku wymiany, wrócimy.


 

24.08.2002

"Na zawsze, na wieczność, Pamiętasz?"
Po wczorajszym dniu nie mogliśmy nie wrócić do jednej z audycji nadesłanych przez Jarosława Kruka...
Ci, którzy znają powyższy cytat wiedzą dlaczego.
A ponadto prawie cała audycja z 10.04.1999 (3:45). Zapraszamy Was na podróż z Tomaszem do świata jego muzyki...


 

21.08.2002

No cóż, pora chyba na następny kawałek. Tym razem fragment audycji poświęconej westernom nadesłany przez Kieloo, który przysłał nam ... nie powiemy ile płyt CD.
Już sami nie wiemy jakimi słowami dziękować osobom, które w coraz większym zakresie nas wspomagają. No cóż wystarczy Wam chyba świadomość, że bez Was nie byłoby tego serwisu, TAKICH wpisów w Księdze Gości i tylu ludzi, do których ponownie zawitał Wielki Nieobecny. Dzięki.


 

19.08.2002

W naszych audycjach nastąpiła mała rewolucja. Dziś pojawiły się aż cztery nowe kasety (6 godzin audycji) Jarosława Kruka (Pozostały nam jeszcze dwie kasety piąta i szósta). Ukryte natomiast zostały audycje z kaset Jarosława publikowane do tej pory (chwilowo).
Dziękujemy serdecznie osobom, które pomagają nam budować ten mur pamięci o Tomaszu.


 

16.08.2002

Zgodnie z zapowiedzią "Czarny Kot"
Jakiekolwiek słowa komentarza dotyczącego tego fragmentu mogłyby tylko zniszczyć atmosferę powstającą podczas słuchania go...
 
Co tydzień będziemy prezentowali kolejne audycje.


 

15.08.2002

Dzisiaj kosmetyczne zmiany wyglądu strony, a takze trzy nowe linki.


 

14.08.2002

Czy strona http://www.nephilim.id.pl jest wszystkim znana? Jeśli nie to koniecznie...
I to nie tylko dlatego, że wczoraj ZooN (autor strony) przysłał kolejny fragment audycji Tomasza. A w nim między innymi: The Blue Öyster Cult, Greg Lake, Jefferson Starship, King Crimson. Zapraszamy - naprawde wspaniały fragment - przyprawia o dreszcze.


 

13.08.2002

Po chwilowej przerwie znowu pojawiają się nowe audycje Tomasza.
Tym razem dwie kolejne kasety otrzymane od Jarosława Kruka.
 
Dziś padł kolejny rekord odwiedzin - 38 osób.
Miło, że licznik znowu działa i że jesteśmy coraz bardziej popularni.
Dotychczas dwie osoby zamówiły subskrypcje na "co nowego". Szczegóły w 30.07.2002


 

03.08.2002

Dzięki Radkowi Wrońskiemu z przyjemnościa możemy zaprosić na fragment audycji poświęconej koncertom King Crimson.
Ale nie tylko...
Dodatkowo zapowiedź płyty "Lady Lake" legendarnej brytyjskiej formacji rock'owej Gnidrolog - dzięki uprzejmości Ryszarda Mackiewicza.


 

31.07.2002

A dziś audycja Piotra Kosińskiego poświęcona Tomaszowi. Dzięki uprzejmości Ryszarda Mackiewicza. Następne wkrótce.


 

30.07.2002

Dwa nowe fragmenty audycji otrzymane przez Jarosława Kruka. Aż chce się żyć. Następne wkrótce.
Rekord odwiedzin to 23 osoby osiągnięty 03.07.2002 w środę... No cóż jesteśmy elitą...
Osoby, które chciałyby otrzymywać mail'em wpisy do "co nowego" proszę o wysłanie maila z tematem "Co nowego w TBmp3".


 

29.07.2002

Dwa nowe fragmenty nadesłane przez Ryszarda Mackiewicza - któremu serdeczne dzięki. Następne wkrótce.


 

16.07.2002

Od dzisiaj strona nasza oficjalnie zmienia nieco szatę graficzna.