The Doors, Kate Bush, Duran Duran
«1987-03-01»
Wieczór Płytowy

Komentarz

Prezentowane płyty:
The Doors - "The Doors" (1967)
Kate Bush - "Hounds Of Love" (12'') (1986)
Duran Duran - "Notorious" (1986)

 

Audycja dzięki

AkoBe - data

AkoBe - komentarz

Vampirek - komentarz

AkoBe - opis

Stefan - pochodzenie

Opis

1. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak początku)

(...) tej płycie rozmawiać kiedy ostatnio widzieliśmy się. Owszem, została ona przegrana, ale przy wyłączonym głośniku i jakoś nikt głośno nie chciał powiedzieć do końca co o niej sądzi. Miny były bardzo minorowe, ogólnie uznaliśmy, że w zasadzie jeden, może dwa utwory, no jeden to na pewno, a reszta, no cóż no, że chłopcy się już nie popisali itd. Ja szczerze mówiąc trochę dziwię się, trochę mnie dziwi taka wieczna miłość fanów, którzy kiedyś tam ślubowali wierność jakiemuś wykonawcy raz na zawsze i cokolwiek ten wykonawca by nie zrobił, w jakimkolwiek kierunku by nie poszedł, w dalszym ciągu przyklaskują mu, oszukując bardzo często siebie, a już tym bardziej swoich bliskich znajomych twierdząc, że wciąż jest to rewelacja. No, różnie może być, oczywiście nie twierdzę, że płyta "Notorious" może się zupełnie nie podobać, ale przyznam szczerze, gdybym w tej chwili po raz pierwszy usłyszał ten zespół i gdyby to była jego pierwsza płyta, to niewątpliwie w ogóle nigdy bym mu nie kibicował, nigdy nie odtworzyłbym żadnego nagrania tej grupy w poniedziałek i nigdy nie sądziłbym, że Duran Duran to cokolwiek związanego z muzyką New Romantic, a tak dobrze się zapowiadało przed kilku laty. Zresztą w zespole nastąpiły zmiany personalne, już dwóch muzyków w nim nie gra, więc ta płyta jest jakby takim wyraźnym produktem niemożności twórczej członków grupy, jakby desperacką próbą dostosowania się do obecnej mody, tak żeby za wszelką cenę jeszcze trafić w tą tarczę i zdobyć jakieś punkty. No nie wiadomo jak to będzie, ja jestem dość sceptycznie nastawiony, jeśli idzie o przyszłość Duran Duran, a wiem, że muzyków tych stać na dużo, czego przykładem jest płyta zespołu Arcadia wydana przed rokiem. Proszę Państwa, przejdźmy do muzyki. Pierwsze utwory to "Notorious", czyli utwór tytułowy, myślę, że płyta w zasadzie powinna się nazywać "Notorious" Duran Duran, czyli ten powszechnie znany Duran Duran, bo "Notorious" to właśnie powszechnie, dobrze znany, "American Science" - amerykańska nauka, "Skin Trade" - handel skórą, "A Mater Of Feeling" - kwestia, sprawa uczucia, to jest ten właśnie najpiękniejszy utwór na tej płycie i "Hold Me" - przytul mnie. Płyta "Notorious" przed Państwem z płyty kompaktowej, część pierwsza.

 

2. Duran Duran - Notorious

3. Duran Duran - American Science

4. Duran Duran - Skin Trade

5. Duran Duran - A Matter of Feeling

6. Duran Duran - Hold Me

7. Komentarz Tomasza

No, nawet niezbyt tragicznie brzmiało to ostatnie nagranie, sądzę, że mogłoby mieć pewną szansę jako przebój, jeśli oczywiście ukaże się na singlu - "Hold Me", czyli przytul mnie. Za moment następne nagrania, które rozpoczną się od utworu zdecydowanie wytypowanego przeze mnie jako murowany przebój. Nie wiem, jak na razie zdaje się singla z tą piosenką nie ma. Zanim do tego przejdziemy jeszcze kilka słów związanych z Państwa korespondencją na temat zespołu Duran Duran. Otóż rzeczywiście pozwoliłem sobie w Programie Czwartym niedawno na taki żart, że z płyty "Notorious" można byłoby zrobić latający talerz i wypuścić ją z dziesiątego piętra. Za to szczególnie mi się dostało, ktoś tam zdaje się o mało radia nie rozbił nawet ze złości. Wydaje mi się, że tutaj nawet stare stwierdzenie, że cel uświęca środki byłoby nie na miejscu, bo szkoda rozbijać radia tylko dlatego, że ktoś ma inną opinię - de gustibus non est disputandum. Ale był to naprawdę żart, choćby dlatego, że płyta drogo kosztowała i wyrzucanie jej z dziesiątego piętra nie miałoby absolutnie sensu. Od kogoś otrzymałem nawet list na papierze toaletowym i ten pomysł zdecydowanie popieram, jest to bowiem artykuł deficytowy jak wszyscy wiemy, więc tutaj trzy kropki zostawiam i myślę, że Państwo już wiedzą dlaczego popieram ten pomysł. Sądzę jednak, że pod tym względem nigdy się nie dogadamy, bo Państwo mogą mieć inną opinię i Państwo mają prawo do innej opinii. Natomiast ja ze swojej strony, przekonany kilkoma listami jeszcze wcześniejszymi, że płyta mimo to, że niedobra godna jest odtworzenia, dotrzymuję dzisiaj słowa, więc cóż, jeśli ktoś chce w tym momencie rozbić radio, proszę bardzo, ale druga strona i tak zostanie nadana, druga część z płyty kompaktowej. "Vertigo", czyli zawrót głowy w pod tytule "Do The Demolition", czyli zrób demolkę, następnie "So Misled" - wpuszczony w maliny, "Meet El Presidente" - poznaj Pana prezydenta, "Winter Marches On" - zima idzie naprzód, mam nadzieję, że wreszcie sobie pójdzie, chociaż jest to również godny uwagi utwór na tej płycie i na zakończenie "Proposition", czyli propozycja. 21 minut 30 sekund raz jeszcze, przed Państwem Duran Duran - "Notorious" część druga.

 

8. Duran Duran - Vertigo (Do the Demolition)

9. Duran Duran - So Misled

10. Duran Duran - Meet El Presidente

11. Duran Duran - Winter Marches On

12. Duran Duran - Proposition

13. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak końcówki i chyba początku)

Dziękuję bardzo serdecznie firmie Combo - Warszawa Słupecka 8 za obydwie płyty, które dziś pojawiły się w programie. Duran Duran - "Notorious". Przypominam program: "Notorious" - powszechnie znany, "American Science" - amerykańska nauka, "Skin Trade" - handel skórą, "A Mater Of Feeling" - sprawa uczucia, "Hold Me" - przytul mnie, "Vertigo (Do The Demolition)" - zawrót głowy, zrób demolkę, "So Misled" - wpuszczony w maliny, "Meet El Presidente" - poznaj Pana prezydenta, "Winter Marches On" - zima idzie przed siebie i "Proposition", czyli propozycja. Zespół w trzyosobowym składzie: Simon Le Bon, Nick Rhodes i John Taylor, ale towarzyszyli im: Steve Ferrone, Andy Taylor kiedyś członek zespołu, tutaj już wyłącznie gościnnie i Nile Rodgers również współproducent albumu. Oprócz nich gościnnie grali: Warren Cuccurullo, Mac Gollehon, Jimmy Maelen oraz The Borneo Horns, w składzie: Lenny Pickett, Steve Elson i Stan Harrison. Duran Duran (...)

 


Płyty wykorzystane w ramach audycji

Duran Duran - Notorious (1986)