Audycja
«1991-07-30»
Muzyczna Poczta UKF


Audycja dzięki

Grzegorz Fik - data

Vampirek - komentarz - treści komentarzy

Grzegorz Fik - opis

Jaśko Marcin - opis - uzupełnienie

Jaśko Marcin - pochodzenie

Opis

1. The Mission - Wasteland

2. The Mission - Bridges Burning

3. Komentarz Tomasza

I tak oto "Most się spalił", a Panowie wpadli do wody i chyba się utopili sądząc po tych okrzykach. The Mission, to był utwór "Bridges Burning", czyli właśnie "Płonące mosty", a przedtem jeden z najlepszych utworów tego zespołu - "Wasteland". Oby dwa nagrania z płyty "God's Own Medicine". I teraz Andrew Eldritch, stały konkurent Wayne'a Hussey'a, człowiek, który go odkrył jak sam twierdzi i wylansował w zespole The Sisters of Mercy, później doszło między nimi do schizmy i tak powstała grupa The Mission. Andrew Eldritch, jak wiemy, reaktywował swoje Siostry Miłosierdzia wkrótce później, nagrał "Floodland", później w jeszcze innym składzie nagrał "Vision Thing" i zdecydował się powrócić do czynnej działalności koncertowej, czego dowód mieliśmy we Wrocławiu nie tak dawno temu. Tam też usłyszeliśmy dziwne, tajemnicze nagranie, które udało nam się rozszyfrować jako piosenkę Dolly Parton - "Jolene". Utwór ten grupa wykonywała już na bis, natomiast na kompaktowym... przepraszam cały czas mówię na kompaktowym, na bootlegowym albumie "Testament Of Ivar L.", utwór ten znajduje się w nieco dłuższej wersji i zupełnie samodzielnej, o ile pamiętamy w Polsce wykonany był łącznie z "Something Fast". Tutaj zupełnie oddzielnie - "Jolene" z Düsseldorfu, z listopada ubiegłego roku, z bootlega, za który jeszcze raz chciałbym podziękować Andrzejowi sprzed Uniwersytetu. The Sisters of Mercy.

 

4. The Sisters of Mercy - Jolene (live)

5. Komentarz Tomasza (brak)

6. Southern Death Cult - Flowers in the Forest

7. Southern Death Cult - Patriot

8. Southern Death Cult - The Crypt

9. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak końcówki)

W ten sposób debiutował Ian Astbury i jego koledzy, czyli Southern Death Cult. Słuchaliśmy trzech utworów - "Flowers In The Desert" - "Kwiaty na pustyni", "Patriot" - "Patriota" i "The Crypt" (...)

 

10. Van Der Graaf Generator - La Rossa

11. Komentarz Tomasza (brak)

12. Parade Ground - Such Is The Bow


Płyty wykorzystane w ramach audycji

Parade Ground - Cut Up (1988)

Southern Death Cult - The Southern Death Cult (1983)

The Mission - Gods Own Medicine (1986)

Van Der Graaf Generator - Still Life (1976)Komentarze/recenzje

"Pewnie wszyscy się potopili po skoczeniu do wody z tytułowych płonących mostów" - skomentował Tomek zakończenie utworu THE MISSION "Bridges Burning", w którym słychać czyjeś paniczne krzyki i lamenty.


Autor: Grzegorz Fik


Prawidłowy tytuł nagrania Southern Death Cult - Flowers In The Forest, tymczasem Tomasz zapowiedział jako Flowers In The Desert.


Autor: Jaśko Marcin