Audycja
«1991-07-16»
Muzyczna Poczta UKF


Audycja dzięki

Jaśko Marcin - data

Sylwia - komentarz

Vampirek - komentarz - treści komentarzy

Sylwia - opis

Jaśko Marcin - pochodzenie

Opis

1. Siouxsie & The Banshees - Kiss Them From Me

2. Marillion - Cover My Eyes (Pain And Heaven)

3. Icehouse - Man of Colours

4. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak końcówki)

Zespół Icehouse - australijski zespół, który milczy od kilku lat, nie wiem dlaczego. Nagrał dwa lata temu tylko taki składankowy album "Great Southern Land" z dwoma premierowymi nagraniami i wciąż nie mamy całej, nowej, dużej płyty. Jak na razie ostatnia nazywa się "Man Of Colours", ukazała się w '87 roku i to był utwór tytułowy. I teraz (...)

 

5. The Sisters of Mercy - Floorshow

6. Southern Death Cult - Today

7. Southern Death Cult - False Faces

8. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak początku)

(...) bohaterowie to Henry Hamilton-Smythe i Cynthia Blaise-William, oboje grają w krykieta. Dziewczynka unosi kijek, sprawnym uderzeniem pozbawia Henryka głowy. Następnie udaje się do jego dziecinnego pokoju, w którym znajduje ukrywaną przez niego i bardzo hołubioną pozytywkę, tytułowy "The Musical Box". Oczywiście włącza ją, rozlega się wschodnia melodia i pojawia się taki zaklęty dżinn, duszek, który okazuje się być właśnie duchem sprzątniętego przed chwilą chłopca. Henryk pojawia się jednak jako człowiek całkiem dorosły, jednakże z umysłem dziecka. Na odgłosy szamotaniny i krzyków wbiega niania i widząc brodate dziecię zbliżające się do dziewczynki, rzuca w niego "muzykalną skrzynką", czyli pozytywką powodując, że jedno i drugie znika. A chłopiec krzyczał wtedy - "dlaczego nie chcesz mnie dotknąć, teraz, teraz, teraz". A więc - Genesis.

 

9. Genesis - The Musical Box

10. Van Der Graaf Generator - Pilgrims


Płyty wykorzystane w ramach audycji

Genesis - Nursery Cryme (1971)

Marillion - Holidays In Eden (1991)

Southern Death Cult - The Southern Death Cult (1983)Komentarze/recenzje

Audycja została nadana 9 lub 16 lipca. Nie słuchałem tej audycji, ale domyślam się, że nie obyło się bez druzgocących opinii o najnowszej płycie MARILLION - "Holidays In Eden". Tego lata Tomek często prezentował nagrania SOUTHERN DEATH CULT z wczesnych lat 80., utrzymane w stylistyce nowofalowo-gotyckiej - nieco później zespół przemianował się na THE CULT.


Autor: Grzegorz Fik