Camouflage "Voices And Images"
«1988-05-23»
Romantycy Muzyki Rockowej

Komentarz

Camouflage - "Voices And Images" (1988) płytę nadano z kompaktu Właściwie to chyba powinno się pisać z Kompaktu...

Audycja dzięki

Wojtek Rojewski - data

Wojtek Rojewski - komentarz

Vampirek - komentarz - treści komentarzy

Jacek Łabiński - pochodzenie

Opis

1. Camouflage - That Smiling Face

2. Camouflage - Helpless Helpless

3. Camouflage - Neighbours

4. Camouflage - The Great Commandment

5. Camouflage - Winner Takes Nothing

6. Camouflage - Stranger Thoughts

7. Komentarz Tomasza

No cóż, proszę Państwa, według pierwszych informacji jakie otrzymałem od Państwa drogą telefoniczną, płyta bardzo się podoba, jest świetna i wszyscy fani grupy Depeche Mode cieszą się, że jest już nowy album. Podobno zawsze zespół nagrywa płyty jesienią, a tu nagle, tak szybko, wiosną nowa płyta. Później pytano mnie, czy to już nowy wokalista, bo ten pan nie brzmi ani jak Dave, ani jak Martin. Ale nikt, absolutnie nikt, nie domyślił się prawdy. W tej chwili będzie śmiech mefistofeliczny - he he he he he - to nie jest Depeche Mode, proszę Państwa, to jest Kamuflaż, to jest niesamowity zupełnie kamuflaż. I tak naprawdę nazywa się ten zespół, nazywa się Camouflage i skład jego, trzyosobowy, wygląda następująco: Marcus Meyn, Oliver Kreyssig i Heiko Maile, czyli trzech panów z Republiki Federalnej Niemiec, którzy postanowili podrobić grupę Depeche Mode i zrobili to wyśmienicie. Brawo! Płyta nazywa się "Voices & Images", czyli "Głosy i obrazy". Ukazała się wiosną tego roku i - jak sądzę - fanów grupy Depeche Mode na pewno ucieszyła. Z tego co wiem, przynajmniej dzięki kamuflażowi jaki zastosowałem, płyta podobała się bardzo i mam nadzieję, że w tej chwili nikt nie będzie zgrzytał zębami, tylko z taką samą przyjemnością posłuchamy części drugiej. W części drugiej również będzie sześć utworów: "From Ay To Bee", czyli "Od A do B", następnie "Where Has The Childhood Gone" - "Gdzie podziało się dzieciństwo", "Music For Ballerinas", czyli "Muzyka dla tancerek", "I Once Had A Dream" - "Kiedyś miałem taki sen", "They Catch Secrets" - "Oni chwytają tajemnice" oraz na zakończenie utwór "Pompeji", czyli "Pompeja". Ta druga część trwać będzie dokładnie dwadzieścia pięć minut i nie będzie już miała takich niespodzianek jak początek płyty, który - wiem - każdego sympatyka płyt kompaktowych mógł przyprawić o zawał. W każdym razie mnie, Janka i Jacka o mało nie przyprawiło to, ten efekt, o zawał, gdy słuchaliśmy płyty po raz pierwszy dwa tygodnie temu. W części drugiej zespół Camouflage, płyta "Voices & Images", dwadzieścia pięć minut muzyki, a więc ci wszyscy, którzy lubią Depeche Mode, niech słuchają dalej.

 

8. Camouflage - From Ay To Bee

9. Camouflage - Where Has the Childhood Gone

10. Camouflage - Music for Ballerinas

11. Camouflage - I Once Had a Dream

12. Camouflage - They Catch Secrets

13. Camouflage - Pompeji

14. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak końcówki)

To była "Pompeja", przypuszczalnie tonąca pod lawą Wezuwiusza. Płyta zespołu Camouflage, czyli wielki kamuflaż grupy Depeche Mode i dwanaście nagrań, których tytuły pozwolę sobie teraz Państwu przypomnieć. "That Smiling Face", czyli "Ta uśmiechnięta twarz", jak sądzę, ja miałem najbardziej uśmiechniętą twarz dzisiaj przez pierwszą część audycji, gdy odbierałem od Państwa telefony. Później "Helpless Helpless", czyli "Jesteśmy bezradni", "Neighbours" - "Sąsiedzi", "The Great Commandment" - "Wielkie przykazanie" - i tutaj rzeczywiście niektórzy z Państwa zadzwonili w drugiej części audycji, mówiąc, że słyszeli już ten utwór wcześniej, bo był wydany na singlu jeszcze pod koniec ubiegłego roku i prezentował go Bogdan Fabiański. Brawo! "Winner Takes Nothing", czyli "Zwycięzca nie bierze nic", "Stranger Thoughts" - "Myśli nieznajomych", "From Ay To Bee" - "Od A do B", "Where Has The Childhood Gone" - "Gdzie podziało się dzieciństwo", "Music For Ballerinas" - "Muzyka dla tancerek", "I Once Had A Dream" - "Kiedyś miałem taki sen", "They Catch Secrets" - "Oni chwytają tajemnice" i "Pompeji", czyli "Pompeja". Płyta "Voices & Images", czyli "Głosy i obrazy". Zespół Camouflage składający się z trzech panów, a są to: Marcus Meyn, Oliver Kreyssig i Heiko Maile. Serdecznie dziękuję Jankowi i Jackowi, Państwu również za cierpliwość i poczucie humoru. Za uwagę Państwu dziękują Barbara Głuszczak i Tomasz Beksiński. Mam nadzieję, że za tydzień sympatycy grupy Depeche Mode również będą gotowi i już będą słuchać nagrań tego właściwego zespołu z płyt koncertowych, z kompaktowych płyt koncertowych (...)

 


Płyty wykorzystane w ramach audycji

Camouflage - Voices & Images (1988)Komentarze/recenzje

Pamiętam jak dziś,że nadanie tej płyty TB przeprowadził z WIELKIM "wkrętem", przedstawiając album jak NOWĄ PŁYTĘ Depeche Mode z INNYM WOKALISTĄ !!!!


Autor: Zbyszek