Xymox, Manfred Mann's Earthband, The Mission
«1990-07-29»
Wieczór Płytowy

Komentarz

Xymox - Twist Of Shadows

(Komentarz Tomka na temat zdolności wokalnych Anke Wolbert: "Utwór bezwzględnie najgorszy to Imagination, w którym śpiewa Anke - słychać jak na dłoni, że śpiew to coś, z czego powinna definitywnie zrezygnować").

The Mission - God's Own Medicine

Audycja dzięki

Grzegorz Fik - data

Grzegorz Fik - komentarz

Vampirek - komentarz - treści komentarzy

Grzegorz Fik - opis

Radek Wroński - pochodzenie

Opis

1. Xymox - Evelyn

2. Xymox - Obsession

3. Xymox - Craving

4. Xymox - Blind Hearts

5. Xymox - The River

6. Xymox - A Million Things

7. Xymox - Tonight

8. Xymox - Imagination

9. Xymox - In a City

10. Xymox - Clementina

11. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak końcówki)

To był kwartet smyczkowy The Anditti, który wystąpił tutaj gościnnie i wcześniej także przygrywał zespołowi Xymox w utworze "Tonight". Grupa Xymox albo Clan Of Xymox - płyta wydana w ubiegłym roku - "Twist Of Shadows", dziesięć utworów. Przypominam tytuły: "Evelyn" - dla zainteresowanych podam pisownię - E V E L Y i N - "Evelyn" - to jest imię oczywiście bohaterki utworu, później "Obsession", czyli "Obsesja", "Craving" - "Pragnienie", "Blind Hearts" - "Ślepe serca" albo "Zaślepione serca", "The River" - "Rzeka", "A Million Things" - "Milion różnych rzeczy", "Tonight" - "Dziś wieczorem", "Imagination" - "Wyobraźnia", "In A City" - "W mieście" oraz "Clementina". Głównie Ronny Moorings i Anke Wolbert grali na wszystkich instrumentach, a także śpiewali, wspomagał ich Peter Nooten, nieoficjalnie i oficjalnie, bo jego nazwisko znalazło się na okładce płyty, na perkusji - Will Anvers. Producentem tego albumu był Peter Walsh. Czekamy na nową płytę zespołu Xymox, mamy nadzieję, że będzie równie dobra, a dawni wielbiciele grupy mają nadzieję, że zespół przypomni sobie o tych bardziej mrocznych klimatach i zrealizuje płytę taką jak pierwsza czy druga (...)

 

12. The Mission - Wasteland

13. The Mission - Bridges Burning

14. The Mission - Garden Of Delight (Hereafter)

15. The Mission - Stay With Me

16. The Mission - Blood Brother

17. The Mission - Let Sleeping Dogs Die

18. The Mission - Sacrilege

19. The Mission - Dance On Glass

20. The Mission - And The Dance Goes On

21. The Mission - Severina

22. The Mission - Love Me To Death

23. The Mission - Island In A Stream

24. Komentarz Tomasza

Żyliśmy wiarą
I tak został napisany pierwszy rozdział
Dla nas wszystkich. Nadszedł teraz czas
Żeby skierować oczy prosto w serce
Wschodzącego słońca. I gdy to robimy
Musimy pocałować na pożegnanie, raz na zawsze
Płaczący księżyc i ciemne godziny pełne łez
Nasze modlitwy zostały wysłuchane

"Gods Own Medicine" - płyta zespołu The Mission. Taka znajduje się tutaj myśl przewodnia wypisana na okładce, jakby motto całego albumu. "Wasteland", czyli "Pustelnia", to był utwór pierwszy, później "Bridges Burning" - "Płonące mosty", "Garden Of Delight " - "Ogród rozkoszy", "Stay With Me" - "Zostań ze mną", "Blood Brother" - "Brat krwi", "Let Sleeping Dogs Die" - "Niech licho umrze", "Sacrilege" - "Świętokradztwo", "Dance On Glass" - "Taniec na szkle", "And The Dance Goes On" - "I taniec trwa dalej", "Severina", "Love Me To Death" - "Kochaj mnie aż do śmierci" i "Island In A Stream" - "Wyspa na Golfsztromie". Płyta została zrealizowana przy współpracy producenta - Tima Palmera. Następny album, dwa lata później, grupa The Mission wydała pod okiem niejakiego Johna Paula Jonesa z zespołu Led Zeppelin, no, ale to był już następny rozdział, o którym mówić będziemy za tydzień. Za tydzień nasz program wyglądać będzie następująco: w części pierwszej The Mission i "Children", później kolejna płyta Manfreda Manna, o której już Państwu mówiłem - "Solar Fire" i na zakończenie, dla amatorów również dawnej muzyki i takiej trochę poetyckiej muzyki - Peter Hammill i jedna z jego dawniejszych, solowych płyt, jeszcze z lat siedemdziesiątych, płyta "In Camera", którą bardzo serdecznie polecam. Na dzisiaj to już wszystko, Roman Chomicz, Leszek Michniewicz i Tomasz Beksiński dziękują Państwu bardzo serdecznie za uwagę i do usłyszenia w przyszłą niedzielę.

 


Płyty wykorzystane w ramach audycji

The Mission - Gods Own Medicine (1986)

Xymox - Twist Of Shadows (1989)