Audycja
«1992-05-19»
Muzyczna Poczta UKF


Audycja dzięki

Grzegorz Fik - data

Vampirek - komentarz - treści komentarzy

Grzegorz Fik - opis

AkoBe - opis - uzupełnienia

Maciej Skulski - pochodzenie

Opis

1. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak początku)

Tomasz Beksiński wita Państwa serdecznie w "Muzycznej Poczcie UKF". Dziś najpierw coś zupełnie nowego dla Miłosiernych. Nagrania, dwa nagrania zespołu The Sisters of Mercy z najnowszego maksi singla "Temple Of Love", później zespół Closterkeller i "Immanoleo", zespół Varius i "Blind Fate" i na zakończenie 17-minutowa kompozycja grupy Gracious, nagranie sprzed 23 lat - "The Dream", czyli "Sen". Rozpoczynamy od najnowszej propozycji zespołu The Sisters of Mercy.

 

2. The Sisters of Mercy - Temple of Love (1992)

3. The Sisters of Mercy - Vision Thing (Canadian Club Remix)

4. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak końcówki)

No, możemy już ściszyć odbiorniki. The Sisters of Mercy i pełna moim zdaniem, tak naprawdę pełna wersja utworu "Vision Thing", który znalazł się na maksi singlu "Temple of Love" wydanym kilka tygodni temu. Oprócz tych dwóch utworów, nowej wersji "Temple of Love" z Ofrą Hazą i wydłużonego remiksu "Vision Thing", na tym maksi singlu znajduje się jeszcze skrócona wersja utworu "I Was Wrong" oraz ta sama wersja "When You Don't See Me", która ukazała się rok temu na maksi singlu. Tak więc całą resztę właściwie można powiedzieć, że już znamy. The Sisters of Mercy Anno Domini 1992 (...)

 

5. Closterkeller - Immanoleo (The Mummy) - (brak)

6. Komentarz Tomasza (brak)

7. Varius Manx - Blind Fate

8. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak początku)

(...) bardzo piękna ballada (...) do końca naszego spotkania 17-minutowa kompozycja z 1970 roku. Był sobie wtedy taki zespół Gracious, nagrał jedną płytę i właściwie gdyby nie to, że wtedy go poznaliśmy, to przypuszczalnie dzisiaj nie wiedzielibyśmy, że w ogóle istniał. Ale była to wspaniała grupa i wspaniała płyta, a suita pod tytułem "The Dream", czyli "Sen", którą kiedyś przedstawiłem Państwu w programie nocnym, już wtedy cieszyła się dużym powodzeniem i zainteresowaniem. I jak się okazało po latach bynajmniej się nie zestarzała i nadal są ludzie, których wciągnęła. Cała płyta to taka dosyć senno-zwariowana historia, której akcja dzieje się częściowo w niebie, częściowo w piekle, a cała chyba dzieje się we śnie. W każdym razie jest na tej płycie tylko pięć utworów, a ostatnia kompozycja 17-minutowa nazywa się właśnie "Sen". Wydaje mi się, że najlepiej jej słuchać po ciemku, tym bardziej, że motywem przewodnim, który pojawia się na początku i na końcu jest "Sonata Księżycowa" Beethovena. A oprócz tego dzieje się tam wiele, wiele różnych, dziwnych rzeczy. A więc posłuchamy, oto zespół Gracious i "Sen".

 

9. Gracious - The Dream


Płyty wykorzystane w ramach audycji

Closterkeller - Blue (kaseta) (1992)

Gracious - Gracious! (1970)

The Sisters of Mercy - Temple of Love (1992) (CDS) (1992)