Audycja
«1991-05-14»
Muzyczna Poczta UKF


Audycja dzięki

Grzegorz Fik - data

Vampirek - komentarz - treści komentarzy

Grzegorz Fik - opis

AkoBe - opis - uzupełnienia

Jacek Łabiński - pochodzenie

Opis

1. Supertramp - School

2. Komentarz Tomasza (brak)

3. Sinead O'Connor - Troy (Live)

4. Komentarz Tomasza (brak)

5. Peter Gabriel - Wallflower

6. Komentarz Tomasza (brak)

7. The Sisters of Mercy - Heartland

8. The Sisters of Mercy - Alice

9. Komentarz Tomasza

We Wrocławiu zrobiło się od razu goręcej kiedy Eldritch śpiewał ten utwór - "Alice", czyli "Alicja". Jeden z pierwszych utworów The Sisters of Mercy jeszcze z początku lat 80-tych, z '83 roku dokładnie. Był to bodajże drugi oficjalny maksi singiel, albo nawet singiel, tak, pierwszy maksi singiel i drugi singiel. Proszę Państwa i teraz, teraz zespół Psyche, który cieszy się coraz większym powodzeniem i który najprawdopodobniej zawita do naszego kraju latem, promując swoją najnowszą płytę, która już została nagrana i ma się lada tydzień ukazać. Psyche z płyty "Unveiling The Secret", utwór o świętym, który stoczył się w otchłań alkoholizmu, czyli "The Saint Became A Lush".

 

10. Psyche - The Saint Became a Lush

11. Komentarz Tomasza

"The Saint Became A Lush" - "Święty zamienił się w ochlajtusa". Zespół albo w zasadzie duet Psyche, utwór z płyty "Unveiling The Secret". I tak wkroczyliśmy w świat elektronicznych brzmień rodem z firmy SPV. Najnowsza, godna polecenia oferta tej firmy, to album duetu Chris Carter i Cosey Fanni Tutti, byłych członków legendarnej grupy Throbbing Gristle. Płyta nazywa się "Pagan Tango", czyli "Pogańskie Tango", a utwór który od mniej więcej tygodnia jest moim numerem jeden i nieustannie go słucham, nosi tytuł "Synaesthesia". Posłuchajmy.

 

12. Chris And Cosey - Synaesthesia


Płyty wykorzystane w ramach audycji

Chris And Cosey - Pagan Tango (1991)

Peter Gabriel - Peter Gabriel (1982)

Psyche - Unveiling the Secret (1986)

Sinead O'Connor - Three Babies (CDS) (1990)

Supertramp - Crime of the Century (1974)Komentarze/recenzje

Tomek bardzo lubił utwór SINEAD O'CONNOR "Troy" w koncertowej wersji akustycznej, zaiste porażającej ekspresją. Gdy już wybrzmiały ostatnie dźwięki, Tomek wyszeptał zachwycony: "A miała w ręku tylko gitarę". Przed nagraniami SISTERS OF MERCY, które były wówczas stałym punktem audycji, Tomek wspominał wrocławski koncert sprzed dwóch tygodni: "Gdy Siostrzyczki zagrały utwór Alice, publiczność zgromadzona w Hali Ludowej po prostu oszalała".


Autor: Grzegorz Fik