Arcadia - "So Red The Rose" (1985)
«1987-04-27»
Romantycy Muzyki Rockowej

Audycja dzięki

Wojtek Rojewski - data

Vampirek - komentarz - treści komentarzy

AkoBe - opis

Stefan - pochodzenie

Opis

1. Komentarz Tomasza

Witam Państwa serdecznie po dwutygodniowej przerwie, po świętach. Dzisiaj szczególnie serdecznie witam Sympatyków zespołu Duran Duran, który wprawdzie w całości nie wystąpi, ale pojawią się trzy osoby z tej grupy pod nazwą Arcadia. Płyta, która ukazała się pod koniec 1985 roku pod tytułem "So Red The Rose" - "Tak czerwona jest róża". Mniej więcej dwadzieścia jeden minut z każdej strony płyty, a w przyszłym tygodniu i za dwa tygodnie zespół Talk Talk z maksisingli. Za tydzień mniej więcej trzydzieści minut muzyki w pierwszej części, mniej więcej piętnaście w części drugiej. Proszę Państwa, wiem, że fani grupy Duran Duran od kilku miesięcy niezbyt mnie lubią, bo nie wypowiedziałem się zbyt pozytywnie o płycie "Notorious". W dalszym ciągu mam o niej takie samo zdanie, jakie miałem, ale myślę, że po przesłuchaniu dzisiejszego albumu, no ci fani trochę mnie bardziej polubią, bo dzisiejsza płyta jest jedną z tych, które zaskoczyły mnie pozytywnie. Może nie cała, może niekoniecznie pierwsza strona, ale strona druga na pewno. Simon Le Bon - śpiew, Nick Rhodes - instrumenty klawiszowe, Roger Taylor - instrumenty perkusyjne i wielu znakomitych gości, między innymi: Sting, David Gilmour, Andy Mackay, Herbie Hancock i wielu innych. W sumie powstała naprawdę efektowna, naprawdę dobra płyta. Płyta, o której można dużo dobrego powiedzieć i wielokrotnie jej słuchać. Płyta, która jest dowodem na to, że muzycy Duran Duran, gdy chcą, to jeszcze potrafią, oby chcieli jak najczęściej. Proszę Państwa, oto pierwsza strona: "Election Day" - "Dzień wyborów", "Keep Me In The Dark" - "Niczego mi nie wyjaśniaj", "Goodbye Is Forever" - "Pożegnanie jest na zawsze", "The Flame" - "Uczucie" i "Missing" , czyli "Tęsknota".

 

2. Arcadia - Election Day

3. Arcadia - Keep Me in the Dark

4. Arcadia - Goodbye Is Forever

5. Arcadia - The Flame

6. Arcadia - Missing

7. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak początku i końcówki)

(...) pierwsza strona Państwa nie przekonała, to mam nadzieję, że zdecydowanie przekona Państwa strona druga. Mówię to szczególnie do tych, którzy spotykają się z tą płytą po raz pierwszy. Pierwsza strona utrzymana była w stylu nagrań Duran Duran. Oczywiście lepsza od tego, co ten zespół robił przez ostatnie kilka lat, ale mniej więcej w tym stylu. Natomiast na stronie drugiej będzie znacznie większa muzyka. Będzie duży rozmach. Będą przede wszystkim trzy kompozycje, jeśli nie liczyć wstępu zatytułowanego "Rose Arcana". "The Promise" to tytuł pierwszego z tych dużych utworów, był to zresztą przebój. W tym utworze pojawi się Sting. Jest to nagranie przebojowe, ale wydaje mi się nie tylko. Później "El Diablo", nagranie, na które chciałbym zwrócić Państwa uwagę. Wiem, że jakoś najmniej jest ono zauważane ze strony drugiej, a mnie osobiście najbardziej się podoba, może przez tą taką hiszpańsko-latynoską atmosferę i przez tą gitarę niesamowitą. I na zakończenie prawdziwa kulminacja - "Lady Ice", czyli "Lodowa Dama". Niemalże symfoniczne nagranie, którego no nikt się chyba po członkach Duran Duran nie spodziewał (...)

 

8. Arcadia - Rose Arcana

9. Arcadia - The Promise

10. Arcadia - El Diablo

11. Arcadia - Lady Ice

12. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak końcówki)

"Election Day" - "Dzień wyborów", "Keep Me In The Dark" - "Niczego mi nie wyjaśniaj", "Goodbye Is Forever" - "Pożegnanie jest na zawsze, "The Flame" - "Uczucie" i "Missing" - "Tęsknota" na stronie pierwszej. I na stronie drugiej: "Rose Arcana", "The Promise", czyli "Obietnica", "El Diablo" i "Lady Ice" - "Lodowa Dama". Simon Le Bon - śpiew, Nick Rhodes - instrumenty klawiszowe, Roger Taylor - instrumenty perkusyjne. A gościnnie: Sting, Carlos Alomar, Gabriel Bindi, Jean-Claude Dubois, David Gilmour, Andy Mackay, Raphael Dejesus, Herbie Hancock, Steve Jordan i wielu innych artystów. I jeszcze na koniec - uwaga fani "Duran" - są dwa fankluby tego zespołu. "Duraniątka" z Wałbrzycha założyły fanklub pod adresem: "Sound of Thunder - Fan Club Duran Duran", 58-304 Wałbrzych, ulica Ruchu Oporu 6/7. I jeszcze jeden fanklub: "Studio Rio 54" - Adam Kurczewski, ulica Gdańska 43/17, kod pocztowy 84-230 Rumia. Proszę Państwa, na dzisiaj to już wszystko. Za tydzień Talk Talk. Barbara Głuszczak i Tomasz Beksiński dziękują za uwagę, do usły (...)

 


Płyty wykorzystane w ramach audycji

Arcadia - So Red the Rose (1985)