Audycja
«1992-03-03»
Muzyczna Poczta UKF

Komentarz

Sisters Of Mercy - "Long Train" - wydłużona wersja utworu "Train"

Audycja dzięki

Grzegorz Fik - data

Grzegorz Fik - komentarz

Vampirek - komentarz - treści komentarzy

Grzegorz Fik - opis

Paweł G. - pochodzenie

Opis

1. Komentarz Tomasza (brak początku)

(...) wita Państwa Tomasz Beksiński. Dzisiaj następujące utwory. Cztery razy Alan Parsons Project na początek, aż cztery utwory: "Damned If I Do", "Games People Play", "Time" i "Old and Wise". Później znów na jakiś czas powrócą Siostry Miłosierdzia, dziś będzie utwór "Long Train", czyli "Długi pociąg" wersja wydłużona z maksisingla "Lucretia My Reflection". Później dwa razy Moody Blues - "King and Queen" i "What Am I Doing Here". I na zakończenie Peter Hammill z grupą Van Der Graaf Generator, przepiękny utwór "Refugees". Rozpoczynamy od Alana Parsonsa. Wybrałem utwory z trzech jego płyt. Najpierw z płyty "Eve" kompozycja "Damned If I Do", czyli "Niech mnie szlag, jeśli tak jest". Później "Games People Play" - "Gry, w które ludzie się bawią" oraz "Time" - "Czas", jeden z najsłynniejszych przebojów Alana Parsonsa, obydwa te utwory z płyty "The Turn of the Friendly Card". I wreszcie, z albumu "Eye in the Sky", jeden z moich ulubionych utworów, "Old and Wise", czyli "Gdy będę stary i mądry". Alan Parsons Project.

 

2. The Alan Parsons Project - Damned If I Do

3. The Alan Parsons Project - Games People Play

4. The Alan Parsons Project - Time

5. The Alan Parsons Project - Old and Wise

6. Komentarz Tomasza

Alan Parsons Project. Były to cztery utwory: "Damned If I Do" - "Niech mnie szlag, jeśli tak jest", "Games People Play" - "Gry, w które ludzie się bawią", "Time" - "Czas" i "Old and Wise" - "Gdy będę stary i mądry". Proszą Państwo, żeby ten zespół częściej pojawiał się w "Muzycznych pocztach UKF" we wtorki. Myślę, że uda mi się to życzenie spełnić, chociaż w niedługim czasie będziemy częściej przebywali z grupą Emerson, Lake & Palmer. Myślę, że już za dwa tygodnie ten krótki serial się rozpocznie. A teraz na chwilę wracamy do nagrań grupy The Sisters Of Mercy. Podobno, prezentując w kąciku dla miłosiernych różne mniej znane nagrania tej grupy, ominąłem piosenkę "Long Train", czyli długą wersję utworu "Train" zamieszczoną najpierw na flexi discu, jeszcze w latach 80, w połowie, a później wznowioną na maksisinglu "Lucretia My Reflection". I teraz posłuchamy tego utworu w pełnej, ponad 7-minutowej wersji. Sisters Of Mercy.

 

7. The Sisters of Mercy - Long Train

8. Komentarz Tomasza

Oto jak z 2,5-minutowego utworu można zrobić 7-minutowy, wystarczy umiejętnie go po prostu posklejać i w ten sposób wydłużyć. "Long Train" - "Długi pociąg" - The Sisters of Mercy, wersja z '84 roku wydana w '88 na maksisinglu "Lucretia My Reflection". I teraz zespół The Moody Blues. Dużo czasu poświęciliśmy tej grupie w ostatnią sobotę w nocy. Dzisiaj dwa utwory, o których powtórzenie już kilkakrotnie Państwo prosili - "King and Queen", czyli "Król i królowa" oraz "What Am I Doing Here" - "Co ja tutaj robię". Obydwa nagrania jeszcze z '68 roku. Pierwszy został zarejestrowany 13 lutego, drugi 17 listopada. Wydane po raz pierwszy w '77 na płycie "Caught Live Plus Five", a my odtwarzamy je z kompaktowego składaka pod tytułem "Prelude". The Moody Blues.

 

9. The Moody Blues - King and Queen

10. The Moody Blues - What Am I Doing Here

11. Komentarz Tomasza

Zespół Moody Blues i dwa starsze nagrania, jeszcze z lat 60. "King and Queen" - "Król i królowa" oraz "What Am I Doing Here" - "Co ja tutaj robię". Na zakończenie zostawiłem bardzo piękny utwór, jeden z tych utworów, które sprawiły, że pokochałem Hammilla i Van Der Graaf Generator tak do końca. "Refugees", czyli "Uciekinierzy", nagranie z płyty "The Least We Can Do Is Wave to Each Other", jak na razie jest to oficjalnie pierwsza płyta zespołu Van Der Graaf Generator, w każdym razie pierwsza wydana na kompakcie, ale tak naprawdę jest to druga, ale pierwsza tak bardzo, bardzo znana, wydana w '70 roku. Posłuchajmy. "Refugees" - "Ucieknierzy", "Zbiegowie". Peter Hammill i Van Der Graaf Generator.

 

12. Van Der Graaf Generator - Refugees

13. Komentarz Jana Borkowskiego

"Muzyczna poczta UKF" zakończyła już działalność. Żegnamy Tomasza Beksińskiego.

 


Płyty wykorzystane w ramach audycji

The Alan Parsons Project - Eve (1979)

The Alan Parsons Project - The Turn of a Friendly Card (1980)

The Alan Parsons Project - Eye In The Sky (1982)

The Moody Blues - Prelude (1987)

The Sisters of Mercy - Lucretia My Reflection (CDS) (1988)

Van Der Graaf Generator - The Least We Can Do Is Wave To Each Other (1970)