Audycja
«1992-04-11»
Trójka Pod Księżycem

Komentarz

Utwór przewodni: BLITZKRIEG - "King Of The Castle" Romantycy muzyki rockowej: TALK TALK - nagrania z singli. Wszystkie te nagrania doczekały się wydania kompaktowego dopiero w 1998 r. - na składance "Asides Besides". Tomek musiał przegrywać je wszystkie z trzeszczących singli winylowych - ale zrobił to z pewnością z wyjątkowym poświęceniem, bowiem TALK TALK pozostał aż do końca jego ulubionym zespołem z lat 80-tych. Komentarz Tomka przed prezentacją nagrania EARTH AND FIRE: "Proszę nie mylić tej grupy z koszmarnym zespołem EARTH, WIND AND FIRE".

Audycja dzięki

Grzegorz Fik - data

Grzegorz Fik - komentarz

AkoBe - komentarz - treści komentarzy

Grzegorz Fik - opis

AkoBe - opis - uzupełnienie

Krzysiek B. - opis - uzupełnienie

VitKov - opis - uzupełnienie

AkoBe - pochodzenie - fragment od Camel

Opis

1. Sygnał audycji

2. Blitzkrieg - King of the Castle

3. Komentarz Tomasza (brak)

4. Rick Wakeman - King Arthur And The Knights of The Round Table

5. Komentarz Tomasza (brak)

6. Strawbs - Down By The Sea

7. Komentarz Tomasza (brak)

8. Camel - Rain Dances

9. Sygnał kącika RMR i komentarz Tomasza

Romantycy muzyki rockowej i unikatowe pieśni Talk Talk, przede wszystkim z drugich stron singli. Po kolei usłyszymy: utwór bez tytułu oznaczony tylko znakiem zapytania, wydany na drugiej stronie singla "Talk Talk" w 1982 roku, potem z drugiej strony singla "Mirror Man", z tego samego 82-go roku, piosenka "Strike Up The Band" - "Niech zespół zagra", następnie singiel z roku 1983-go - "My Foolish Friend", z tym że posłuchamy go w odwrotnej kolejności, najpierw będzie strona B, będzie to akustyczna wersja piosenki "Call In The Night Boys" - "Zawołaj chłopców nocy", a potem "My Foolish Friend", czyli " Mój naiwny przyjaciel", wreszcie "It's Getting Late In The Evening" - "Robi się późny wieczór", to jest prześliczna druga strona singla "Life's What You Make It" z roku 85-go, potem "Again, A Game Again" - "To znów ta gra", druga strona singla "Such A Shame", rok 84-ty i na zakończenie "For What It's Worth" - "Jeśli to jest cokolwiek warte", druga strona singla "Living In Another World". 29 minut z grupą Talk Talk, słuchamy.

 

10. Talk Talk - ?

11. Talk Talk - Strike Up The Band

12. Talk Talk - Call In The Night Boy (Acoustic Version)

13. Talk Talk - My Foolish Friend

14. Talk Talk - It's Getting Late In The Evening

15. Talk Talk - Again, A Game Again

16. Talk Talk - For What It's Worth

17. Komentarz Tomasza

Zespół Talk talk i utwory: pierwszy bez tytułu, pod znakiem zapytania, drugi "Strike Up The Band" - "Niech zespół zagra", później "Call In The Night Boys" - "Zawołaj chłopców nocy", "My Foolish Friend" - "Mój naiwny przyjaciel", "It's Getting Late In The Evening" - "Robi się późny wieczór", "Again, A Game Again" - "To znów ta gra" i "For What It's Worth" - "Jeśli to jest cokolwiek warte". Były to unikatowe nagrania pochodzące z singli. Proszę Państwa, godzina dwudziesta czwarta.

 

18. Sygnał audycji

19. Blitzkrieg - King of the Castle

20. Komentarz Tomasza (brak)

21. String Driven Thing - Heartfeeder

22. String Driven Thing - River Of Sleep

23. Komentarz Tomasza (brak)

24. Van Der Graaf Generator - Cat's Eye/Yellow Fever (Running)

25. Komentarz Tomasza (brak)

26. Earth & Fire - Song of the Marching Children

a. Theme Of The Marching Children
b. Opening Of The Seal
c. Childhood
d. Affliction
e. Damnation
f. Purification

 

27. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak początku)

(...) Przez najbliższe minuty aż do godziny pierwszej towarzyszyć nam będzie zespół Camel. Nareszcie udało mi się zdobyć kompaktowy album "Breathless", może nie najlepszy, ale zawierający między innymi taką oto perełkę, utwór "Summer Lightning" - "Letnia błyskawica".

 

28. Camel - Summer Lightning

29. Komentarz Tomasza (niekompletny, brak końcówki)

Jak ja kocham, gdy ktoś tak gra na gitarze. To był oczywiście Andy Latimer, oczywiście zespół Camel, muzyka z płyty "Breathless", z płyty, która nie była najlepszym albumem tego zespołu. Zespół wtedy za bardzo oscylował w stronę jazzu, co było słychać na początku w partii wokalnej, ale kiedy już gitara zabrała głos, to był to ten właśnie Camel, który zawsze kochaliśmy i który myślę kochać będziemy jeszcze długo. Słyszałem ostatnio plotkę, że grupa się reaktywowała. No zobaczymy co też nowego wymyślili. (...)

 

30. Sygnał audycji

31. Blitzkrieg - King of the Castle

32. Komentarz Tomasza (brak)

33. Yes - Close To The Edge

34. Komentarz Tomasza (brak)

35. Gracious - The Dream

36. Komentarz Tomasza (brak)

37. Camel - Tell Me

38. Camel - First Light

39. Komentarz Tomasza (brak)

40. Julee Cruise - Mysteries of Love


Płyty wykorzystane w ramach audycji

Blitzkrieg - Holy War (1992)

Camel - Rain Dances (1977)

Camel - Breathless (1978)

Earth & Fire - Song of the Marching Children (1971)Komentarze/recenzje

W audycji z 11.04.1992 r. Tomek zapowiadając kompozycję "Heartfeeder" formacji String Driven Thing zachęcał słuchaczy, aby nastawić ją tak głośno, "aby krew popłynęła z uszu"!!! Trudno o celniejszą zapowiedź tego nietuzinkowego utworu.


Autor: Krzysiek B.


o ile pamiętam, zapowiedĽ do utworu "Heartfeeder" String Driven Thing brzmiała mniej więcej tak: "...a teraz mam dla Państwa niespodziankę. Proszę tego uważnie posłuchać, a kiedy się skończy i wyleją już Państwo krew ze słuchawek, to powiem co to było." ;)


Autor: Olek