Audycja
«1992-02-04»
Muzyczna Poczta UKF

Komentarz

Począwszy od tej audycji, przez kilka następnych tygodni Tomek prezentował mało znane nagrania Barclay James Harvest wydane na składance "The Harvest Years" z 1991 r.

Audycja dzięki

Grzegorz Fik - data

Grzegorz Fik - komentarz

Vampirek - komentarz - treści komentarzy

Grzegorz Fik - opis

AkoBe - opis - uzupełnienia

Maciej Skulski - pochodzenie

Opis

1. Pendragon - And We'll Go Hunting Deer

2. Komentarz Tomasza (brak)

3. Rare Bird - Sympathy

4. Pink Floyd - When the Tigers Broke Free

5. Komentarz Tomasza

Pink Floyd - "When The Tigers Broke Free" - "Gdy tygrysy przedarły się". Utwór z filmu "The Wall", odtworzyliśmy go z singla, bo niestety na żadnej płycie kompaktowej go jak na razie nie ma, tak więc, przepraszam za ewentualne trzaski. A wcześniej zespół Rare Bird i bardzo stare nagranie z '69 roku - "Sympathy", na szczęście w Japonii płyta kompaktowa z tym utworem się ukazała. Teraz zespół Barclay James Harvest - cieszę się, że ta grupa zaczyna się Państwu podobać. W każdym razie no może nawet nie teraz, zaczęła się już podobać dawno temu, a teraz mam dowody na to, bo kilka listów i kilka telefonów dotyczyło albumu "The Harvest Years". Napisałem w "Tylko Rock", że jest tam wiele niepublikowanych utworów, utworów pochodzących z wczesnych singli zespołu i głównie o te właśnie utwory Państwo mnie prosili. Pomyślałem więc, że dzisiaj, za tydzień, może za dwa tygodnie wszystkie te nagrania w kilku odcinkach Państwu przedstawię i dzisiaj pierwsza porcja. Składać się ona będzie dokładnie z pięciu utworów, przy czym pierwsze dwa, to pierwszy singiel grupy Barclay James Harvest, zawierający nagrania - "Early Morning" - "Wczesny poranek" oraz "Mr. Sunshine" - "Pan słońce", a później trzy utwory, które dopiero teraz zostały wydane, ale pochodzą z tamtych lat - "Pools Of Blue", czyli jak gdyby "Kałuże smutku", "I Can't Go On Without You" - "Nie mogę bez Ciebie dalej żyć" i "Eden Unobtainable", czyli "Raj nie do uzyskania". Te wszystkie utwory grupy Barclay James Harvest będą trwać prawie czternaście minut. Tak więc słuchamy.

 

6. Barclay James Harvest - Early Morning

7. Barclay James Harvest - Mr. Sunshine

8. Barclay James Harvest - Pools of Blue

9. Barclay James Harvest - I Can't Go On Without You

10. Barclay James Harvest - Eden Unobtainable

11. Komentarz Tomasza (brak)

12. Procol Harum - Conquistador

13. Procol Harum - Whaling Stories


Płyty wykorzystane w ramach audycji

Barclay James Harvest - The Harvest Years (CD1) (1991)

Pendragon - The World (1991)

Procol Harum - A Whiter Shade of Pale (1967)

Procol Harum - Live in Concert With Edmonton Symphony Orchestra (1972)

Rare Bird - Rare Bird (1969)Komentarze/recenzje

Do koncertów PROCOL HARUM w Polsce zostało kilka tygodni - Tomek przekazywał słuchaczom informacje, gdzie można jeszcze dostać bilety.


Autor: Grzegorz Fik