Audycja Piotra Kaczkowskiego (W Tonacji Trójki)
«2000-01-05»
Audycje Wspomnieniowe


Komentarz

Po pogrzebie na Cmentarzu Wólka Węglowa w Warszawie.

Audycja dzięki

Marek Ochocki - data

Vampirek - komentarz - treści komentarzy

Marek Ochocki - opis

Marek Ochocki - pochodzenie

Opis

1. King Crimson - Epitaph

2. Komentarz Piotra Kaczkowskiego

King Crimson z albumu "In The Court of The Crimson King". Tyle razy powoływał się na tę płytę, że nawet gdyby jej nie lubił, to musiałby znać ją na pamięć. Godzinę temu, na Cmentarzu Północnym w Warszawie, pożegnaliśmy Tomasza Beksińskiego. Proszę mi pozwolić dziś "W Tonacji Trójki" wrócić do muzyki, która dawała mu radość, która była dla niego szczęśliwa...

 

3. Fish - Lavender - (Live In Kraków 1995)

4. Komentarz Piotra Kaczkowskiego i Piotra Kosińskiego

Piotr Kaczkowski: "For you, for your love". Podobno, jeśli artysta ze sceny dedykuje komuś utwór, to ten utwór już jest jego, na zawsze. No i chyba takim "Lavender" zostanie. Piotr Kosiński jest w studiu. Witam Cię bardzo.

Piotr Kosiński: Witam serdecznie.

Piotr Kaczkowski: Byliśmy razem wśród innych przyjaciół Tomka, tych którzy Go znali i tych którzy znali Go tylko z anteny, bo tacy też byli dzisiaj na Warszawskich Powązkach.

Piotr Kosiński: Tak, bardzo licznie się stawili, bo wiadomo, że... że Tomka... znaczy było wiadomo, że Tomka będą żegnać przyjaciele czy... czy z radia, czy z telewizji, czy... czy z firm płytowych, też widziałem ludzi. Natomiast myślę, że co dla Niego najcenniejsze, przyszło Go pożegnać myślę, że kilkuset Jego sympatyków. Ludzi, którym w latach osiemdziesiątych, czy w latach dziewięćdziesiątych, otworzył oczy albo otworzył uszy, choć to może nieładnie brzmi, na inny rodzaj muzyki. Nauczył ich słuchać muzyki, nieco innej niż ta, która króluje na listach przebojów. Nauczył ich, jak Ty to nawet często mówisz, patrzyć w tę samą stronę co... co On, czy Ty chociażby. I myślę, że to jest najcenniejsze, że Ci ludzie na pewno już, choćby dzięki temu, będą zawsze Tomka pamiętać i zawsze będą już patrzyć w tę samą stronę co On.

Piotr Kaczkowski: Tak. Jest taka płyta wśród innych Floydowskich, którą wymieniał najczęściej. Mogą Państwo patrzeć na zegarek i czekać do tej szesnastej, siedemnastej minuty. Ale to... ta cała płyta, od pierwszych... pierwszych dźwięków, aż po te ostatnie umykające, jest po prostu piękne.

 

5. Pink Floyd - Echoes

6. Komentarz Piotra Kaczkowskiego

Z płyty "Meddle" suita "Echa" z 1971 roku. Poznał ją dopiero troszkę później, ale stała się jedną z najważniejszych płyt Jego życia. Tak jak i podejrzewam, aczkolwiek nie wymienię ich jednym tchem, inne płyty Pink Floyd. A na pewno, zamykająca stronę czarnej, winylowej płyty "Dark Side of The Moon", ta wokaliza Clare Torry.

 

7. Pink Floyd - The Great Gig In The Sky

8. Komentarz Piotra Kaczkowskiego

Wszystko czego dotykasz
Co widzisz
Czujesz
Smakujesz

Co kochasz i co nienawidzisz
Co kupujesz
Lub kradniesz
Co tworzysz
I niszczysz

Co teraz
Co odeszło
I co przyjdzie

To wszystko pod słońcem jest
Lecz słońce w zaćmieniu
Zakryte tarczą księżyca

 

9. The Doors - The Severed Garden (Adagio)

10. Komentarz Piotra Kaczkowskiego

To wszystko pod słońcem jest
Lecz słońce w zaćmieniu
Zakryte tarczą księżyca

 

11. Jeff Beck - Angel (Footsteps)