Tomasza audycja urodzinowa
«1994-11-26»
Trójka Pod Księżycem
Komentarz

"Musisz spać na stojąco, a na ulicy zdobywać łatwy kęs z zamkniętymi oczami. A potem znikać chyłkiem po kryjomu. Musisz umieć uderzać bez namysłu, w odpowiedniej chwili. A potem, potem musisz popracować nad stylem. Krawat, mocny uścisk dłoni, pewne spojrzenie, łatwy uśmiech. Musisz zdobyć zaufanie tych, których potem okłamiesz..." Tomasza audycja urodzinowa.

Audycja dzięki

Jaśko Marcin - data

Jaśko Marcin - opis

Krzysiek B. - opis - uzupełnienie

Jaśko Marcin - pochodzenie

Jacek Łabiński - pochodzenie

AkoBe - pochodzenie - obecna wersja

Opis

1. Sygnał audycji

2. Budgie - I Turned To Stone

3. Komentarz Tomasza

4. Budgie - I Turned To Stone

5. Komentarz Tomasza

6. Cat Stevens - Lady D'Arbanville

7. Komentarz Tomasza

8. Komentarz Tomasza

9. Pink Floyd - Echoes

10. Komentarz Tomasza

11. Simon Dupree And The Big Sound - Kites

12. Komentarz Tomasza

13. The Who - Love, Reign O'er Me

14. Komentarz Tomasza

15. Genesis - The Lady Lies

16. Closterkeller - I jeszcze raz do końca

17. Komentarz Tomasza

18. Sygnał audycji

19. Budgie - I Turned To Stone

20. Komentarz Tomasza

21. Pink Floyd - Dogs

22. Komentarz Tomasza

23. Peter Hammill - Betrayed

24. Komentarz Tomasza

25. Leonard Cohen - Dress Rehearsal Rag

26. Komentarz Tomasza

27. Pink Floyd - Sorrow

28. Komentarz Tomasza

29. The Alan Parsons Project - The Raven

30. Komentarz Tomasza

31. The Alan Parsons Project - Old And Wise

32. Komentarz Tomasza

33. Julee Cruise - Mysteries of Love

34. Sygnał serwisu PR3
Komentarze/recenzje

Tekst otwierajacy audycje zespołu Budgie: "Urodziłem się wczoraj, wszystkie kłopoty wydawały się tak odległe a teraz moi dawni przyjaciele już nawet do mnie nie dzwonią. Wtedy wszystko wydawało się lepsze, nawet nie pamiętam kiedy to się zmieniło... W efekcie zamieniłem sie w kamień". Pomiedzy utworem Cat Stevens "Lady D'Arbanville" a Pink Floyd "Echoes" pojawił sie, i to spory Komentarz Tomka. Komentarz dotyczył filmu: "Córka dla diabła", ktory właśnie kończył sie w TVP1. "To taki niepisany prezent, który Telewizja zrobiła dla mnie" To była niesamowita audycja, BARDZO osobista, miała ogromny ładunek emocjonalny; Beksinski kończył wtedy 36 lat. Serwisy w tym dniu przygotowywał i czytał Jerzy Bukłażec.


Autor: Maciej Skulski


Przykrywasz twarz kremem do golenia. Wyglądasz jak święty Mikołaj - masz prezent dla każdego, kto zwróci na ciebie uwagę. Podobno byłeś szybkobiegaczem, ale wypadłeś z wyścigu. W lustrze widać pogrzeb, który zmierza do twojej twarzy. Kiedyś była dziewczyna - raz była kobietą, raz dzieckiem. Tuliłeś ją w cieniu jagodowych krzewów. Z nią zdobywałeś szczyty i opiewałeś widoki, a miłość zdawała się ci towarzyszyć. Tak, to bolesne wspomnienie. Zaciskasz pięść, a żyły jak autostrady występują na twoim nadgarstku. Możesz jeszcze poszukać roboty, możesz pogadać, poszukać kumpli - w każdej gazecie są ogłoszenia w towarzyskiej rubryce. Ale ciebie nie stać już na gazety. Została ci tylko jedna - kilka tysięcy marzeń wypisanych na nadgarstku. I tak święty Mikołaj zbliża się z brzytwą w ręku, wkłada ciemne okulary i pokazuje gdzie masz ciąć... To chyba najbardziej dramatyczny fragment tej audycji. Jeśli uważnie wsłuchamy się w Tomka recytującego powyższe słowa, nie ujdzie naszej uwagi, jak w pewnym momencie zadrżał mu głos. No i w końcu "do tego doszło"! Ale to już kolejna "opowieść z krypty", my tymczasem jesteśmy w 1994 r. - w telewizji "Córka dla diabła", zaś "Pod Księżycem" dwugodzinne muzyczno-literackie "rozważania nad sensem obchodzenia urodzin". W programie - jak zazwyczaj w takich razach bywało - mnóstwo wysmakowanej muzyki, dopełnionej znakomicie przełożonymi tekstami. Nad całością zaś zawisł wszechobecny cień "Czarnego Kruka". Cóż tu dużo mówić? Kolejna czarodziejska noc i zarazem kolejna niezapomniana audycja. Któż mógłby bowiem zapomnieć Tomka mówiącego na pożegnanie: niełatwo być Nosferatu.


Autor: Krzysiek B.